מאמרים

חלימה צלולה: בחירה חופשית והגברת צלילות - הישרדות בחלום - חלק א' חלימה צלולה: בחירה חופשית והגברת צלילות - הישרדות בחלום - חלק א'
הרגע גיליתם שאתם חולמים ואתם יכולים לעשות כל דבר שתרצו! לעוף? לא, כבר עפתם בחלום. רגע, מה עוד רציתם לעשות? אה, נו... אממ...נגמר הזמן. התעוררתם. בזמן שהגוף הפיזי חווה שיתוק שינה, הגוף החולם חווה שיתוק מסוג אחר לגמרי; חוסר רצון. קבלו את חלקו הראשון של מאמר נוסף בסדרת המאמרים הנפלאה של מיכאל אלבוים על חלומות צלולים.
להמשך...
הקשר בין חלומות לנומרולוגיה הקשר בין חלומות לנומרולוגיה
מִספרים המופיעים בחלום יכולים לייצג את שלבי הצמיחה הרוחנית של החולם. בכתבה הבאה תגלו מה מסמל כל מספר
להמשך...
על נחשים בחלומות על נחשים בחלומות
סימבול הנחש הוא דבר החוזר על עצמו שוב ושוב אצל חולמים רבים ובצורות שונות. באופן טבעי, לבני האדם אין אהדה מרובה לנחש, אשר מסמל עבור רובנו את הצדדים האפלים, הארסיים, הנמוכים והבוגדניים. אולם, כאשר מופיע הנחש בחלומנו, הוא מביא אתו הדרכה מתבונתנו הגבוהה. זוהרית רובין שופכת אור נוסף על משמעותו של הנחש בחלום.
להמשך...
חלומות ועין הרע חלומות ועין הרע
עין הרע? האם נתקלתם בעבר במושג עין הרע? לרבים מכם מדובר בעוד סטיגמה לא נעימה, אולם לרבים מאיתנו מדובר בדרך חיים של אמונה בצל העין הרע. כמה מכם נוהגים לומר "בלי עין הרע"? האם יש קשר לפעילות של מגיה שחורה? במאמר זה אנסה לסקור זווית מיוחדת שקשורה במסרים של פירוש חלומות עם עין הרע.
להמשך...
חלום על הריון, תינוק ו''מאמא דרמה'' חלום על הריון, תינוק ו''מאמא דרמה''
חלמתם שאתם בהיריון? אל דאגה! זה לא אומר בהכרח שאתם כבר צריכים לרוץ לקנות חיתולים... יכול להיות מאוד שאתם פשוט נמצאים בתחילתה של דרך חדשה! בת-שבע דור במאמר נפלא על כל מה שגלום בחלום הריוני.
להמשך...
חלומות על אונס חלומות על אונס
חלומות על אונס עשויים להיות טראומטיים במיוחד, לעתים אף ברמה של אונס של ממש.בין אם חלמת שנאנסת בעצמך ובין אם רק ראית את מעשה האונס בחלום, לחלומות אלו משמעות עמוקה ביותר והם דורשים את תשומת הלב הראויה... מאמר כואב...
להמשך...
מה מסמלים חלומות על רדיפה? מה מסמלים חלומות על רדיפה?
אחד החלומות השכיחים הוא חלום על רדיפה, שבו החולם נרדף על ידי תוקף, או רודף בעצמו אחר מישהו אחר. מה זה אומר? על כך בכתבה הבאה
להמשך...
חלומות על נפילה חלומות על נפילה
חלומות שבהם אנו מוצאים את עצמנו נופלים הינם שכיחים ביותר בעולם החלומות. בניגוד למיתוס הפופולארי, אתם לא באמת תמותו אם לא תתעוררו לפני שתפגעו בקרקע בעקבות הנפילה...
להמשך...
נדודי שינה נדודי שינה
השינה היא צורך פיזיולוגי בסיסי וחשוב. קיצוץ קבוע במספר שעות השינה יגרום לעייפות מתמדת ועמה כאמור תופעות של ירידה בריכוז, בזיכרון, וכן במצב הרוח ובסבלנות. חסך שינה מתמשך ידוע גם בהיותו מכביד מאוד על הגוף ועל הנפש, וגורע מפעילות המערכת החיסונית. לפיכך חשוב לקיים שעות שינה מספיקות, ואין לראות בהן בזבוז זמן.
להמשך...
לעקוב אחרי החלום לעקוב אחרי החלום
אחת הדרכים לתקשר עם נשמתנו היא באמצעות חלומות. אם ברצונכם לקבל הדרכה לגבי נושא מסויים, אתם יכולים להיעזר בחלום ולעקוב אחריו.
להמשך...