מאמרים

קואוצ'ינג עסקי מהחלומות קואוצ'ינג עסקי מהחלומות
אנשי עסקים רבים תופסים עצמם כרציונליים, שאינם נוטלים שיקולים עסקיים על בסיס רגשות, ויופתעו בוודאי לגלות שמאחורי הקלעים פועלת במקביל מערכת שיקולים נסתרת מהעין, רגשית, המוצאת ביטוי בחלומותיהם. במאמר זה נביא קטעים מחלומות, אשר מעניקים זווית חדשה להתבוננות על עולם העסקים.
להמשך...
חלומות סדרתיים חלומות סדרתיים
אחד התחומים המרתקים בעבודה עם חלומות - היא עבודה עם חלומות סדרתיים.חלומות סדרתיים הם חלומות שחוזרים על עצמם יותר מפעם אחת, לעיתים לאורך תקופה ארוכה מאד.
להמשך...
חלומות על בגדים, לבוש ועירום - חלק א' חלומות על בגדים, לבוש ועירום - חלק א'
אי אפשר שלא להסכים עם הפתגם העממי המפורסם שאומר "הלבוש עושה את האדם" ולא פעם אנו נשקף בבגד שלנו את מי שאנו, את הרגשות שלנו, או לחלופין - נמצא שהבגדים שאנו לובשים משמשים כתחליף למה שחסר לנו בחיים, ואולי מסיבה זו תת המודע שלנו משתמש בסימבולים אלו כל כך הרבה בחלום.
להמשך...
חלומות על בגדים, לבוש ועירום - חלק ב' חלומות על בגדים, לבוש ועירום - חלק ב'
בכדי להבין את משמעות סימבול הבגדים בחלום עלינו לחלק סימבול זה לארבע קטגוריות; על 2 הקטגוריות הראשונות, הגנה ומעמד חברתי ומשחק תפקידים, פירטנו בחלקה הקודם של הכתבה, ועל 2 הקטגוריות הנוספות, מיניות ומיקום הבגד, נפרט בחלק זה. אתם יכולים לחלוץ נעליים ולהוריד את הג'קט, אנחנו מתחילים.
להמשך...
עולם החלומות על פי הקבלה היהודית עולם החלומות על פי הקבלה היהודית
הרמב"ם חקר במשך שנים את נושא החלומות, וכמוהו עשו חכמי הקבלה היהודית - כולם ראו בחלום אירוע חשוב בחיי הנפש של האדם. הרמב"ם טען שכל המידע מגיע אל האדם באמצעות החלום. אז מהם ארבע העולמות לפי הקבלה?
להמשך...
חלמתם שאתם עפים בחללית? חלמתם שאתם עפים בחללית?
חלמתי על עצמי עף בתוך חללית ותהיתי מה זה אומר בדיוק? בחלום הייתי בתוך חללית עם אשה מהעבודה ואנשים אחרים. מדובר בחללית גדולה ביותר עם הרבה חלונות. אנו טסים לתוך אור חזק ושדה אנרגיה כשלפתע פורצת אש בחללית. למרות זאת אנחנו מקבלים הדרכה כיצד לכבות אותה ועושים זאת. מה משמעות החלום?
להמשך...
פירוש חלומות פירוש חלומות
אין ספק שאחד הדברים שמעסיקים אותנו בשעות הערות שלנו, הם דווקא הדברים שחווינו כשישנו. יש גישות רבות לתפיסת החלומות ופירושם. כל סמל או סימן מפורש שונה בדתות שונות, אך קיימים סימנים שהם אוניברסליים
להמשך...
מה ההבדל בין חלומות של גברים ונשים? מה ההבדל בין חלומות של גברים ונשים?
אוסף של חלומות גברים ונשים מצביע על העובדה שקיים הבדל בין החלומות של שני המינים. השאלה מה הגורם להבדל הורמונים, טבע או הדרך השונה בה אנו מגדלים ילדים ממינים שונים, עדיין נשארה פתוחה.
להמשך...
חלומות אפוקליפטיים חלומות אפוקליפטיים
האם חלומות אפוקליפטיים משרתים אצל החולם אותם את אותה הפונקציה ששימשו חזיונות אפוקליפטיים לתרבויות שלמה? חזיונות אפוקליפטיים הם משהו המשותף לכל הדתות והתרבויות במשך אלפי שנים, כך גם חלומות כאלה המופיעים אצל אנשים רגילים.
להמשך...
לגלות את עצמך דרך החלום לגלות את עצמך דרך החלום
להכיר את החלומות שלך זה להכיר את עצמך משום שהחלומות הם אחת השפות של הנפש. החלומות שלנו הינם אמצעי מרתק וישיר אל תכני התת-מודע והם נוגעים הרבה פעמים בתהליכים מאוד עמוקים של הנפש.
להמשך...