מאמרים

חלומות על מוות - שינוי בחיים חלומות על מוות - שינוי בחיים
לרבים מושג המוות מתקשר לסוף כל הדברים, וכאשר הוא מופיע אצלנו בחלום - באופן טבעי עשויה להיווצר אצלנו תחושת בלבול או פחד.עם זאת, ולמרבה ההקלה, המוות בחלום בא לסמל בדיוק את ההפך... בוקר טוב עולם!
להמשך...
נפלתם בחלום? מה זה אומר? נפלתם בחלום? מה זה אומר?
אם אתם מנהלים יומן חלומות, ציינו במשך מספר ימים מה התחושה שעלתה לכם בעקבות הנפילה בחלום. איזה אובייקטים בלטו בחלום? מי האנשים שראיתם? באיזה מקום חוויתם את הנפילה? תארו ביומן החלומות את כל מה שמרגיש לכם.
להמשך...
סמליות הנוף בחלום סמליות הנוף בחלום
רבים מאיתנו רואים בחלומותינו תמונות נוף שונות, כאשר הטיול בנוף הוא בעצם טיול בתוך הנפש: טיפוס על הר מסמל התגברות על מכשול, ואילו הידרדרות מסמלת משבר ואבדן שליטה. מהי המשמעות של נוף ימי או יבשתי, ומה חשיבות מיקום האדם יחסית לנוף, במאמר הבא
להמשך...
חלימה צלולה - מראות בחלום חלימה צלולה - מראות בחלום
לא רבים יודעים, אבל לאליס בארץ הפלאות ישנו ספר המשך, ''מבעד למראה המביטה'', ובדיוק כמו החלום שחלמה אליס, על ארנבים ומראות, כך כל אחד מאיתנו נתקל בדברים משונים דומים בחלומותיו.הפעם נתמקד דווקא בדבר המקסים, ובכל זאת, אולי המפחיד ביותר שתפגשו כשתלכו לישון - מראה בחלום.
להמשך...
מחקר: נשים סובלות מסיוטים יותר מגברים מחקר: נשים סובלות מסיוטים יותר מגברים
מחקר גילה כי נשים סובלות מסיוטים הרבה יותר מגברים. מה כוללים סיוטים של נשים בד"כ, ומהו ההבדל בין חלומות מיניים של נשים לחלומות מיניים של גברים?
להמשך...
חלימה צלולה: שלב שביעי - WILD  חלימה צלולה: שלב שביעי - WILD
מה אם היינו יכולים לעצום את העיניים למשך 2 דקות בנסיעה באוטובוס, ולהיכנס לחלום צלול אמיתי וחזק? זו ודאי הייתה חוויה מאוד פראית וסוערת - ואולי בגלל זה קוראים לה WILD. מיכאל אלבוים במאמר שביעי בסדרה המרתקת על עולם החלומות הצלולים.
להמשך...
חשיבותם של החלומות ומחזור השינה חשיבותם של החלומות ומחזור השינה
האם אנו חולמים כדי לישון או שאנו ישנים כדי לחלום? למרות שהשאלה הזו נשארת פתוחה שנים רבות, חוקרים רבים מסכימים כי ישנה חשיבות ומטרה גדולה עבור החלומות. חוקרים הוכיחו כבר כי אנשים אשר נמנעים משלב החלימה, או השלב המכונה REM, מראים סימנים של אי שקט, עצבנות, רוגז וחרדות.
להמשך...
חלימה צלולה: שלב שישי - MILD חלימה צלולה: שלב שישי - MILD
רשמנו חלומות, ביצענו בדיקות מציאות, אולי אפילו נפגשנו עם מדריך החלומות. כעת הגיע הזמן להשתמש בכל מה שלמדנו כדי להיכנס לחלומות צלולים בצורה מכוונת! פנו מקום לראשונה מבין שתי שיטות פרקטיות לכניסה לחלומות צלולים:MILD.
להמשך...
חלומות אירוטיים חלומות אירוטיים
האם לחלומות אירוטיים יש משמעות מעבר לאהבה והצורך שלנו לסקס? כאשר אנחנו חולמים על אקט מיני, אנחנו משוחררים מהרבה עכבות ולפתע עולים דימויים מפתיעים ולעיתים מדאיגים, כמו סקס עם האקס, או עם בן אותו מין. מה זה אומר עלינו? מה מנסה הסקס בחלום לרמוז לנו? ואולי בכלל חלמנו חלום ארוטי רק בגלל צפיה בסרט? אז מה עדיף, סקס חלומי או סקס בחלום?
להמשך...
מסע בבית החלומות שלכם מסע בבית החלומות שלכם
לבתים ומבנים בחלומות יש משמעות חשובה. הצעד הראשון בקביעת המשמעות מאחורי בית שביקרתם או הייתם בו בחלום הוא להסתכל על המאפיינים שמתארים אותו. איזה בית הוא בית מזמין ואיזה מטיל עליכם תחושה של פחד? איזה בית מסקרן אתכם? לכל בית יש אנרגיה משלו, כפי שלכל אחד מאיתנו יש אנרגיה שונה.
להמשך...