מאמרים

תהליך השינה תהליך השינה
השינה היא תהליך טבעי שמתרחש מדי ערב, אלא אם כן קיימת הפרעה המשבשת אותו. כשליש מחיינו אנו מבלים בשינה, למרות זאת יש נטייה להתעלם מפרק כה חשוב בחיינו. הסיבה ליחס זה לשינה נעוצה, ככל הנראה, בכך שנראה לנו כאילו לא קורה בה דבר.
להמשך...
נרות חנוכה בחלומות - כנקודות אור בחיק המשפחה נרות חנוכה בחלומות - כנקודות אור בחיק המשפחה
את נרות חנוכה נפגוש כסימבול בחלומות, בין אם בחלומות של דתיים או של חילוניים, בין אם נחלם החלום בתקופת החג, או נחלם בזמן כלשהו אחר. נרות חנוכה מייצגים לרוב את נקודות האור ביחסים המשפחתיים.
להמשך...
צבעים ונרות בחלום צבעים ונרות בחלום
מה מסמלים הצבעים בחיינו ובחלומות - וכיצד הנרות שאנו מדליקים משפיעים על החלומות שלנו? לעיתים הדלקת נר בצבע הנכון יכולה לסייע לנו "להזמין" חלום מסוג מסוים
להמשך...
משמעות בעלי החיים בחלום – חלק א' משמעות בעלי החיים בחלום – חלק א'
לבעלי חיים המופיעים בחלום יש משמעות סמלית: אם זה פרות (חלום פרעה), אריה, נשר, נחש, ברבור, פיל, סוס ועוד. אריק בלום מלמד אותנו תרגיל כיצד נגלה מה החשיבות הסמלית של כל חיה בעינינו, בעזרת דירוג החיות האהובות עלינו ביותר
להמשך...
משמעות בעלי החיים בחלום – חלק ב' משמעות בעלי החיים בחלום – חלק ב'
בחלק הראשון למדנו על חשיבות המשמעות הסמלית של חיות המופיעות בחלום, והפעם: מה מסמלים כלב, חתול, עכבר, חרקים שונים, דגים, יונה, קוף ועוד. וגם: מה פרויד אמר על שור, פיל ואריה?
להמשך...
לעורר את החלום - חלק א' לעורר את החלום - חלק א'
"יש לי חלום!" אמר מרטין לותר קינג באוגוסט 1963. ד"ר קינג אמנם לא התכוון לחלום אותו הוא חולם בלילה, אלא לחלום במובן המופשט של המילה, אולם למרות זאת- יש קשר בין שני סוגים של חלומות אלו ופעמים רבות, כשאנו מתקשים לחלום חלום מסוג אחד אנו מאבדים את היכולת לחלום חלום מסוג שני.
להמשך...
לעורר את החלום - חלק ב' לעורר את החלום - חלק ב'
כיצד אנו יכולים לשפר את האנרגיה בחדר השינה שלנו ובעצם להזמין את החלומות לשנתנו? ישנן לא מעט טכניקות, ולאחר שבחלקה הראשון של הכתבה דאגנו לתזונה, למחשבה ולדרך הכניסה למיטה - הפעם נתמקד בכמה עזרים נוספים, ואף ניתן דוגמה לחלום אנרגטי... שגיא מנדלבוים מסביר.
להמשך...
חלומות פוליטיים חלומות פוליטיים
חלמתם על ניצחון אובמה? חלומות רבים מנבאים אירועים פוליטיים, החל מחלום פרעה, דרך חלומות שניבאו את זוועות גרמניה הנאצית, ועד חלומות על שואה גרעינית הצפויה לעולם. אריק בלום עושה סדר בחלומות.
להמשך...
עולם החלומות על פי פרויד - חלק ב' עולם החלומות על פי פרויד - חלק ב'
רוצים להבין את תהליך פענוח החלומות על פי עקרונותיו של פרויד? אתם מוזמנים לחלקו השני של המאמר, הממחיש בשבע דוגמאות שונות איך פרויד היה פותר את זה
להמשך...
אודות החלומות אודות החלומות
האם תוכל לפרש את חלומך ולהפיק מכך תועלת? כל אדם חולם. בלילה רגיל אנו מתנסים בכמה תקופות של חלימה. מחזורי החלומות הם בני 90 דקות, וחוזרים לאורך כל תקופת השינה.
להמשך...