מאמרים

חלימה צלולה: שלב שלישי - חלק ב' - בדיקות מציאות נוספות: חלימה צלולה: שלב שלישי - חלק ב' - בדיקות מציאות נוספות:
ספרתם את אצבעות ידכם ויצא שיש לכם 80 מהן? רדפתם אחרי פילים ורודים? כנראה שאתם חולמים...מיכאל אלבוים בהמשכה של סדרת המאמרים על חלימה צלולה, מגיש לנו את כל בדיקות המציאות שניתן לעשות כדי להבין האם זהו חלום או מציאות...מוכנים?
להמשך...
טכניקות לזכירת חלומות טכניקות לזכירת חלומות
רק בזמן שנת חלום אנו חולמים, ושינה זו מתרחשת מספר פעמים בלילה. אנשים שרוצים לזכור חלום, שמודעים לחשיבות החלום בחיי היום-יום - בדרך כלל יזכרו יותר חלומות.
להמשך...
איך נוצרים חלומות? איך נוצרים חלומות?
מהו חלום מההיבט הפיזי? מה קורה במוחנו בזמן החלימה? ואיך בכלל נוצר חלום? יעקב ברמץ מסביר כיצד המוח לוקח את התמונות הנעוצות בזכרון שלנו ומייצר מהם חלומות. כמו כן הוא מסביר מהו חלום מההיבט הנפשי
להמשך...
נסיעה בחלום, מה המשמעות? נסיעה בחלום, מה המשמעות?
מכוניות בחלום מצביעות על האופן הכללי שדרכו אנו פועלים ואת הרגשות הקשורים להתרחשויות בחיינו. כאשר חולמים על נסיעה ברכב או בכל כלי תחבורה אחר יש לשאול עצמינו מספר שאלות בכדי להבין את משמעות החלום.
להמשך...
מבוכים ודרקונים - גם בחלומות מבוכים ודרקונים - גם בחלומות
את משחק התפקידים הנפוץ ניתן לפגוש גם בחלומות שלנו: המבוך בחלום מסמל אתגרים וחיפוש פתרונות, והדרקון מסמל את הפחדים שלנו ואת המכשולים. ברוב המקרים יופיע בחלום גם הפתרון המופלא בתבונתו
להמשך...
איך להתמודד עם המפלצת בחלומות שלכם? איך להתמודד עם המפלצת בחלומות שלכם?
להיות רדוף וכלוא יכול להיות מפחיד ביותר, בין אם זה בחלום או בעולם האמיתי. בחלומות ישנן דרכים רבות להפוך את הסיוט ליתרון. למרות שהמשמעות האמיתית של החלום יכולה להיות ידועה לחולם בלבד, ישנן גישות שונות לטיפול בסיוטים אשר יכולות להיות אפקטיביות למדי.
להמשך...
החלום הוא לחם האדם החלום הוא לחם האדם
חלומות עוטפים את חיינו. כשאנו ערים, אנו חולמים את חלום החיים או חולמים בהקיץ. אנו חולמים בעת השינה. חלום החיים מלווה אותנו עד צאת הנשמה, הוא כמובן משתנה עם השתלשלות החיים.
להמשך...
החלום ככלי אבחון וייעוץ החלום ככלי אבחון וייעוץ
החלום הינו כלי חשוב להבנת הנפש של האדם ולשיפור חייו. מטפלים ומאמנים רבים כבר עושים שימוש בחלום כדי לתקשר עם הרבדים העמוקים יותר של המטופל ובכך לאפשר לו לשפר את התקשורת עם עצמו ואף עם הסביבה.
להמשך...
מי באמת נמצא בחלום - המודע או תת המודע? מי באמת נמצא בחלום - המודע או תת המודע?
האם אי-פעם תהיתם אם החלום הוא לא המציאות ממש והמציאות היא בעצם חלום? כאשר רובנו חולמים - אנו לא מבינים שאכן זהו חלום ולא מבדילים בין החלום לבין המציאות עד לרגע ההתעוררות. אז רגע לפני שאתם נבהלים ומאבדים את הביטחון הקיומי - עצרו וקראו את המאמר הבא.
להמשך...
חלום על האקס - בריחה מהעוצמה האישית חלום על האקס - בריחה מהעוצמה האישית
''אני רק רוצה לצאת, לרוץ מהר ככל שאני יכולה הרחק ממנו ולברוח. אני אומרת לו שאני לא רוצה לשמוע שקרים יותר, והוא פשוט ממשיך לספר לי אותם, כאילו שאאמין לשקריו...!''בהמשך לכתבה על החלום על האקס, בת-שבע דור מגישה זוית נוספת לחלומות מסוג זה, והפעם בהקשר של בריחה בחלום כסמל לבריחה מהתמודדות ועוצמה אישית.
להמשך...