חלום אמת וחלום שקר

מאת: אלעד כהן | צילום: sxc.hu

חלום אמת וחלום שקר

להלן שני משפטים שמצוטטים מהכתובים ואותם מקפידים לצטט מפרשי חלומות :

להלן שני משפטים שמצוטטים מהכתובים ואותם מקפידים לצטט מפרשי חלומות:
"אף על פי שהסתרתי פניי מהם (אלוהים) - בחלום אדבר בו". כלומר אלוהים כאומר שלמרות שהסתיר פניו מבני האדם הוא מגיע או שולח את שלוחותיו בחלומות כדי "לדבר" איתנו.

"החלומות - שווא ידברו" - כלומר חלומות הם חלומות שווא ואין להתייחס אליהם כלל.
למה הכוונה? אם אלוהים מגיע אלינו בחלומות אז כיצד ייתכן שחלומות הן חלומות שווא? מה נכון? האם חלום הוא חלום אמיתי או חלום שקר? איך נדע מהו חלום אמיתי ומהו חלום שקר? 

להלן מספר מדדים לדעת מהו חלום אמיתי ושיש לדרוש עבורו פירוש:

חלום שחזר מספר פעמים - חלום שהמסר שהיה צריך לעבור אל החולם לא הועבר - יחזור שוב מספר פעמים עד שיבין החולם את המסר. חלום כזה הוא סימן לחלום אמיתי.

חלום שמרגיש כמציאות ממש - ישנם חלומות בהם אנו מתעוררים באמצע הלילה ומרגישים כאילו ממש חיינו את החלום. לעיתים אף מזיעים או מתנשפים כאשר בעצם נשארנו שכובים במיטתנו ולא זזנו לשום מקום. 

לעיתים גם כאשר מתעוררים בבוקר נזכרים בחלום ומנסים טוב טוב להתרכז האם זה היה חלום או מציאות? חלום כזה הוא סימן לחלום אמיתי.
להלן דוגמא מרתקת:
סיפור אמיתי שהיה כך היה באחד מקיבוצי הארץ: משפחה מסוימת החליטה להצטרף למפגשים וסמינרים המחברים אותם ליהדות. כל המשפחה הצטרפה למפגשים מלבד הבן הגדול, שהתנגד לכך, ולא הראה עניין כלל.
לאחר שסיים הבן את שירותו הצבאי החליט שהוא רוצה לטייל באירופה. האבא העלה רעיון בו הציע לילד שאם יבוא לסמינר אחד בלבד - יקבל כמתנה מהוריו טיול על חשבונם לאירופה ואופנוע בנוסף.
כמובן שהנער הסכים והצטרף לסמינר של יומיים בקיבוץ בו מקרבים את החילוניים ליהדות כדי שיבינו את ערכה. בסוף אחד מהמפגשים בסמינר חילקו המשתתפים את תובנותם והסבירו איזה ערך קיבלו ממפגש זה.
כאשר שאלו את הנער , הוא ענה :"אני הרווחתי טיול לחו"ל ואופנוע..."
צחקו עליו הסובבים וכעסו על כך שזלזל במטרת המפגש. הנער אמר שרק אם אלוהים יעשה לו נס כאן ועכשיו - הוא יקשיב וילמד באמת את מהות הסמינר.
פנה עורך המפגש ושאל אותו: "ואיזה נס אתה רוצה, שהרי אין כאן נסים כפי בקשתך...". ענה הנער ואמר שרק אם הוריו יגיעו עכשיו לכאן, כאשר השעה היא שתיים בלילה, ואין סיכוי שזה יקרה - אז הוא יקשיב וילמד באמת.
לאחר כשעה הלך לחדרו, נכנס למיטה, כאשר דפיקה בדלת העירה אותו. הוריו עמדו בפתח הדלת. הנער כמעט התעלף.
כאשר שאל את הוריו מה הם עושים כאן בשעה כזאת, הסביר לו אביו שבאה לו דמות בחלום, ואמרה לו לנסוע מיד לבנו אשר נמצא בקיבוץ. האבא חשב שדמיין עקב עומס חוויות היום, ושוב באה הדמות והפצירה בו להגיע מיד לבנו באשר הוא...

חלום על מכר - כאשר אנו חולמים על חבר או מכר שלא ראינו תקופה ארוכה ולא נפגשנו בו - משמע שיש לנו מסר אליו. ברוב המקרים אין הרבה מה לעשות עם המסר אבל גם זהו סימן לחלום אמיתי, אחרת אין סיבה שנחלום על מישהו שכמעט נשכח מזכרוננו.

חלום על נפטרים - נפטרים הגיעו מהעולם שמעבר רק על-מנת לקבל את עזרתנו או לעזור לנו.

ואם לא זוכרים?

נשאלת השאלה: ואם היה חלום אמיתי ואינני זוכר אותו? הרבה טוענים שהם אינם חולמים או אינם זוכרים את החלומות.
כל אחד חולם - לא כולם זוכרים את החלום. לאדם שאינו זוכר את חלומותיו יש שני הסברים:
הראשון הוא שהמסר הועבר לכן אין צורך למוחו לזכור את החלום והחלום נעלם מהתודעה של החולם.
השני הוא שהמודע של אותו אדם חסום באותה תקופה והוא אינו יכול לקבל מסרים אפילו מתת-המודע שלו אל המודע שלו. אותו אדם יתאפיין כאדם מאוד דעתני, נחרץ, בעל אידיאלים וכאחד שקשה לו לקבל ביקורת בונה מאנשים, שהרי אם המודע שלו חסום לתת-המודע שלו עצמו - בוודאי הוא יהיה חסום לאנשים אחרים מחוצה לו (רובם של אנשים אלו הם אנשי מעמד גבוה שמחזיקים בעמדות מפתח וכמעט שלא מקבלים ביקורת על עצמם...)

שיהיו לכולנו חלומות אמיתיים עם מסרים טובים!


אלעד כהן - מפתח שיטת הפשטות שבאושר על ידי כוחו של תת המודע , מתקשר ופותר חלומות.

"דע - כי האדם עצמו הוא הרוחניות אשר בתוך הגוף , והגוף הוא לבוש האדם , ואיננו האדם עצמו".
 

חלמתם חלום ואתם רוצים להבין את המסר שלו? 
אתם מוזמנים להתקשר ל
מרכז המומחים של ישראל בטלפון 072-3401010


למאמרים נוספים:
חלומות סדרתיים
החלום - מציאות או דמיון?
חשיבותם של החלומות ומחזור השינה
אלמנט מזג האוויר בחלומות